12proc
Pernai gauta per dešimtadaliu daugiau pranešimų apie vaiko teisių pažeidimus – tarnyba

gautaPranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus skaičius pernai išaugo daugiau nei dešimtadaliu, skelbia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. 

Praėjusias metais iš viso gauti 45 758 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus – tai yra 13 proc. daugiau pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus nei 2021 metais, skelbiama ketvirtadienį pristatytoje tarnybos 2022-ųjų veiklos ataskaitoje.

O. Šurajevui neterminuotai apribotas patekimas į Seimą – kancleris

apribotasVisuomenininkui, komikui Olegui Šurajevui neterminuotai apribota galimybė patekti į Seimą, trečiadienį pranešė kancleris.

O. Šurajevas Seime antradienį lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos. Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos bei knygos kreipėsi O. Šurajevas.

VRK grąžino K. Tubį į rinkimų kovą Anykščiuose, antradienio balsavusiųjų valia neįskaityta

kovaPrasidėjus išankstiniam balsavimui pakartotiniuose mero rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) grąžino „valstiečių“ kandidatą Kęstutį Tubį į rinkimų kovą dėl Anykščių rajono mero posto.

Toks sprendimas antradienio vakarą priimtas, Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) panaikinus ankstesnį komisijos sprendimą pašalinti K. Tubį iš rinkimų.

Šalies pasienyje pratęsta nepaprastoji padėtis

pratestaSeimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį iki šių metų gegužės 2 d. 24 valandos 00 minučių. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis ir toliau galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, taip pat pasienio kontrolės punktuose, esančiuose ne pasienio ruožo teritorijoje.

Vyriausybė spręs dėl nepaprastosios padėties pratęsimo, įstatymo dėl nacionalinių sankcijų

sanVyriausybė trečiadienį spręs, ar siūlyti Seimui pratęsti nepaprastąją padėtį, taip pat svarstys, ar pritarti nacionalinių sankcijų rusams ir baltarusiams perkėlimui į įstatymą.

Šiuo metu nepaprastoji padėtis galioja iki kovo 16 dienos imtinai, ją siekiama pratęsti dar mėnesiui – iki balandžio 17 dienos imtinai.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode